שבולת שירותי הדברה בע"מ - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
073-7589319
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוגי הדברות

 
 
 
 
 
 
Twitter
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 
 
 
הימצאות של תיקנים, מקקים ומזיקים אחרים בשטח הבית או העסק היא חדשות רעות במיוחד. מעבר לפאניקה המלווה כל מפגש איתם, מזיקים עלולים להסב נזק לחפצי הבית או אפילו למבנה עצמו, להיכנס למזון שאנו אוכלים ואפילו להעביר לנו מחלות. במרבית בתי האב בישראל תמצאו חומרי הדברה ותרסיסים לשימוש ביתי, אך חשוב לדעת כי לא תמיד השימוש בתרסיסים עוזר. כאשר מדובר במפגע של מספר נמלים בודדות, או במקק בודד שהופיע על השיש, הריסוס הביתי יכול להיות לעזר מסוים. במקרים אחרים, ובמיוחד כשמעוניינים לפתור בעיה מהשורש ובאופן יסודי, יש כבר צורך להיעזר בשירותי הדברה מקצועיים.

כאשר עושים את הצעד המתבקש ופונים לחברת הדברות, מגיעים לשלב הבא: בחירה בשיטת ההדברה מבין אלה המוצעות כיום, כאשר ייתכן בהחלט מצב בו לכל מדביר תהיה שיטה אחרת בה הוא דוגל.

 
סוגי הדברות
 

מהם סוגי ההדברה המרכזיים כיום?

 
 

הדברה כימית

 
הדברה כימית, על סוגיה המגוונים, היא סוג שכיח ונפוץ עד מאוד של הדברות. הדברה זו מתבצעת על ידי שימוש בחומרים כימיים רעילים, שמחסלים את המזיק שהופיע בדירה. להדברה כימית יתרונות רבים אך גם לא מעט חסרונות: החל מהרס הסביבה ועד להיותה סכנה בריאותית לאדם ולבעלי חיים אחרים הנחשפים אליה. חשוב להתייעץ עם המדביר שבחרתם טרם ביצוע הפעולה, ולהיות מוכנים וערוכים לביצוע הדברה כימית .
 

הדברה ירוקה

 
הדברה ירוקה, בשונה מסוגי הדברה אחרים, היא הדברה בטוחה שאינה פוגעת בסביבה. היא מבוססת בחלקה הגדול על חומרים טבעיים בעלי דרגת רעילות נמוכה או כמעט בלתי קיימת עבור האדם והסביבה גם יחד. רמת היעילות של ההדברה הירוקה אינה נופלת מזו של ההדברה הכימית, ובמקרים רבים יכולה לעלות עליה.
 
הדברה ירוקה מתחלקת אף היא לשני סוגים עיקריים:
 
  • הדברה על ידי חומרים שהופקו מן הטבע - החומרים הכימיים ה"רגילים" המשמשים להדברה הם רעלים מסוכנים. מרבית המדבירים מחייבים את דיירי הבית לצאת מן הדירה לכמה שעות, שכן שאיפת הגזים הרעילים או מגע עם חומרי ההדברה עלולים לגרום לסכנה ממשית. בנוסף, חלחול הרעלים אל האדמה פוגע במבנה הקרקע, במי התהום ועוד. הדברה בטוחה וירוקה, המבוססת על שימוש בחומרים טבעיים, מבטיחה מיגור של בעיית המזיקים ללא פגיעה בטבע.

  • הדברה ללא חיסול המזיקים- הדברה מהסוג ה"ירוק" אינה בהכרח מבצעת חיסול ומוות של המזיק. מדבירים רבים הדוגלים בשיטה האקולוגית ילכדו את החיות וישחררו אותן לחופשי במקום אחר, הרחק מאזור מגורים, ובכך ימנעו הרג ומוות מיותרים של החיה. הדברה זו נפוצה בעיקר במזיקים גדולים, דוגמת מכרסמים. יש שמכנים סוג הדברה זה בשם "הדברה הומאנית".
 

הדברה ביולוגית

 
הדברה ביולוגית משמשת בעיקר להדברת שדות וצמחים. הדברה מהסוג הזה מתבצעת על ידי שימוש בחוקי הביולוגיה, כלומר, חיסול ומיגור של מזיק אחד על ידי יצור או חרק אחר המובאים לשטח הנגוע. כך לדוגמה על מנת להיפטר מכנימות על צמחים, יפזר המדביר חיפושיות שיאכלו את הכנימות. סכנה עיקרית בהדברה ביולוגית שאינה נעשית נכון היא שגשוג לא רצוי של בעל החיים שהובא על תקן המדביר, עד להפיכתו למזיק לכל דבר ועניין.
 

איך בוחרים את שיטת ההדברה?

 
אלו הם סוגי ההדברה העיקריים בהם נעשה כיום שימוש, כאשר כל סוג שכזה אפשר לחלק לחומרים, לשיטות ולאופני ביצוע שונים. השורה התחתונה היא שההבחנה בין סוגי הדברות שונים, ובעיקר הבחירה בסוג המתאים ביותר במקרה ספציפי, חיונית בדרך להצלחת המשימה.

זכרו שלא כל סוג הדברה תתאים בהכרח למפגע או למזיק הנמצא בדירתכם, לתנאי השטח וכן הלאה. הידע הרחב, המקצועיות הגבוהה והניסיון המצטבר של אנשי שבולת שירותי הדברה בע"מ מאפשרים להם לבחור בשיטה המיטבית בכל מקרה ומקרה, מה שמגדיל פלאים את אחוזי ההצלחה של ההדברות.

 
 
!לייעוץ ראשוני חינם התקשרו: 073-7589319