עם לכתו של החורף והתחממות מזג האוויר, ניתן לראות גם הופעת נחילי נמלים, מקקים וחרקים אחרים, אשר מוצאים את דרכם לבתים ולדירות מגורים, ומסרבים לעזוב. גם על בתים נקיים ומתוחזקים היטב לא פוסחת מגפת החרקים והמזיקים, ובמקרים רבים הריסוס הביתי נותן מענה נקודתי בלבד, והתופעה שבה וחוזרת.

הפתרון היעיל, המהיר והנוח ביותר הוא הזמנת הדברה, כאשר באמצעות ריסוס חומר פעיל ניתן להיפטר מן המזיקים באופן מידי, לתקופה ארוכה. יחד עם זאת רבים חוששים מריסוס הבית בשל הכימיקליים והחומרים הרעילים הפעילים בחומרי ההדברה.

חשוב לדעת

ריסוס הבית הוא בטיחותי בכל מאת האחוזים- ובתנאי שהוא מתבצע על ידי מדביר מורשה ומקצועי. חומרי ההדברה הפעילים הנהוגים כיום אינם מסכנים בני אדם, אלא פועלים על מזיקים וחרקים בלבד, כאשר אלה מהולים במים ומרוססים במינון קבוע ומומלץ.

ריסוס הבית אינו פוגע בתברואת הבית כי אם באופן הפוך תורם לה. בזכות הריסוס מתבצע ניקיון יסודי, פינוי ונגישות לפתחים וחללים אשר מהם עולים מזיקים ונודפים ריחות רעים ומפגעים תברואתיים. נוסף לזאת נוכחות של מזיקים מטבע הדברים פוגעת ברמת התברואה, ומביאה להפצה של זיהומים וחיידקים.

איך תבטיחו ריסוס ביתי ברמת בטיחות גבוהה ללא חשש בריאותי?

כאמור לפני הכל יש לבחור במדביר מורשה בלבד. מלבד העובדה כי מדובר באיש מקצוע אשר עבר הכשרה בתחום, מכיר את החומרים השונים ושיטות ההדברה המתקדמות, מדביר מורשה גם נושא תעודת יושר- פרמטר חשוב מאחר ומדובר באדם זר הנשאר בביתכם בשעה שאתם יוצאים ממנו.

ניתן לבדוק את מספר הרישוי של המדביר באתר המשרד להגנת הסביבה.

מעבר לזה, חשוב לבחור בסוג ההדברה המתאים ביותר לאופי הבעיה והמזיקים בביתכם. לבעיה נקודתית מומלץ לבחור בפעולת לכידה ו/או הדברה ירוקה, בעוד שלבעיה מתמשכת וקבועה של מקקים ותיקנים, נמלים, יתושים ואחרים, מומלצת הדברה פשוטה באמצעות כימיקליים בריכוז מתאים.

מרבית חומרי ההדברה כיום אינם בעלי ריח ואינם מסכנים בני אדם הנושמים בקרבתם, ויחד עם זאת מומלץ לאוורר את הבית לאחר ביצוע ההדברה, ולבצע ניקיון מתאים על פי הנחיות המדביר.