בדומה לתחומים ולשירותים אחרים, גם תחום ההדברה עובר חידושים ופיתוחים, מוליד שיטות הדברה שונות ועושה שימוש במידע מתחומי הביולוגיה, הכימיה והחקלאות, למתן מענה מדויק, בטוח ואפקטיבי הרבה יותר.

אגרונום הוא מומחה מתחום החקלאות, אשר מביא ידע רב המסייע בבחירת שיטת ההדברה, בקביעת החומרים הפעילים והריכוז שלהם, ובהתאמה שלהם לצורך. הדברה אשר מתבצעת בפיקוח של אגרונום היא הדברה אחראית, אפקטיבית ובטוחה לחלוטין.

שיטות הדברה מובילות שנבחרו על ידי אגרונומים:

הדברה כימית - הדברה כימית היא ההדברה הנפוצה ביותר, מתאימה לשימוש בבתים, דירות מגורים ומשרדים ונותנת מענה לבעיות של תיקנים, נמלים ושלל סוגים של חרקים זוחלים. רבים חוששים מהדברה באמצעות חומרים כימיים מחשש לפגיעה בבריאות בני הבית, אולם הדברה מקצועית של מדביר מורשה ומקצועי מתבצעת תוך שימוש בכמות קטנה של חומרים פעילים המהולים במים, וזאת במטרה להביא לקטילת מזיקים בלבד, ללא השפעה על בני אדם. הדברה כימית בפיקוח אגרונום תבטיח שימוש מדויק ובטוח בחומרים כימיים- לבטיחות מלאה.

הדברה ירוקה - הדברה ירוקה היא הדברה המפחיתה את הנזק לסביבה, בזכות העובדה שהיא מתבצעת באמצעות חומרים כימיים המונפקים מן הטבע. חומרים אלה מציגים רמת אפקטיביות טובה על גבי משטחים קטנים, מבצעים פגיעה נקודתית בלבד במזיקים ומתאימים לחלק לא קטן מבעיות המזיקים בבית.

הדברה ביולוגית - שיטת הדברה מתקדמת המתבצעת באמצעות השפעה על התהליך הביולוגי, אשר מביאה להרחקת המזיקים. הדברה ביולוגית בבתים מתבצעת לרוב באמצעות פיזור של פרומונים מלאכותיים המביאים לשינויים של ריח וליצירת תנאים המביאים את המזיקים לעזוב באופן טבעי.

הדברה ביולוגית מתאימה לשטחים חקלאיים, חצרות וגינות, ומאופיינת ביעילות, אך יחד עם זאת תוצאותיה אינן מידיות.

הדברה אלקטרונית - שיטה חדישה ומתקדמת של הדברה היא שימוש בגלי קול זעירים אשר אינם נשמעים לאוזן האדם אולם מהווים מטרד וגורם מפריע לבעלי חיים, ומביא להרחקתם. מכשירי הדברה אלקטרוניים פועלים על שידור תדרים גבוהים מאוד אשר מכוונים באופן נקודתי למזיקים ויוצר עבורם קול צורם מאוד אשר מביא אותם לסימון האזור כעוין ולנטישה. הדברה זו אינה מיועדת לתיקנים ולחרקים אולם מתאימה לסילוק עכברים, עטלפים, יונים וחיות נוספות.