שבולת שירותי הדברה בע"מ - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
073-7589319
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדברת תיקנים

 
 
 
 
 
 
Twitter
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 
 
 

הדברת תיקנים וג'וקים – האויב שבפנים

 
הבריאות שלכם מתחילה בבית. המודעות הגדולה שלנו בשנים האחרונות לשמירה על אורח חיים בריא משפיעה על אלמנטים רבים בחיינו: אנחנו צורכים אוכל בריא, מגוון ומזין יותר, ומנגד צורכים פחות אלכוהול וסיגריות (ירידה קטנה, אך הדרגתית). רבים עוסקים בפעילות גופנית יזומה לצורך שמירה על חיוניות הגוף, ומשתמשים באמצעי הגנה מפני חשיפה רבה מדי לאור השמש. העבודה ממלאת את חיינו, אולם מקומות העבודה של לא מעט אנשים הופכים להיות בעלי מודעות גבוהה יותר להנדסת אנוש מיטבית, לאוורור נאות, לצרכים פסיכולוגיים של העובדים ועוד. לצד זה ניתן להצביע על ביקוש הולך וגובר לקורסים שונים, דוגמת קורסים לשיפור המודעות ולגמילה מהתמכרויות לחומרים מזיקים.

לצד כל השינויים הללו, שנועדו בסופו של דבר להעניק לנו חיים ארוכים, בריאים ומהנים יותר, חשוב שנדע גם להתגונן מפני מזיקים ומחוללי מחלות בסביבה הביתית שלנו. אלו הם תיקנים וג'וקים, "האויב שבפנים", המהווים אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בדירות צמודות קרקע, בבתי דירות ישנים ובבתים בהם לא שמרו במהלך השנים על תחזוקה הולמת. במבנים אלו ואחרים עלולה להתרחש פלישה של חרקים בכלל, כאשר תיקנים וג'קים בפרט הם מהנפוצים ביותר שבין הדיירים הבלתי קרואים הללו. עקב כך, יש לעיתים קרובות צורך בהזמנת מדביר מוסמך.

 
הדברת תיקנים
 
 

ג'וקים- אימה מכונפת על שש רגליים

 
מחקרים פסיכולוגיים שנערכו בקרב מגוון רחב מאוד של אוכלוסיות, כמו גם ניסיון החיים של כל מדביר, מגלים כי למרבית בני האדם ישנה רתיעה מובנית מפני חיות מסוימות ("אוורסיה") .רשימת החיות הזו כוללת בעיקר נחשים, עכבישים, חולדות וג'וקים. ניתוח סיבתי של הרשימה הזו מראה כי קיימת סיבה אבולוציונית טובה לסלידה שלנו מסוגי חיות אלו. בעוד ששתי הראשונות עלולות להיות ארסיות וקטלניות לאדם שהוכש או ננשך על ידן, הרי שהחולדות והג'וקים מסוכנים פי כמה. זאת כיוון שהם נמנים על מפיצי המחלות הראשיים בקרב בני האדם, ועלולים לפגוע לא רק בנו אלא בקהילות שלמות.

ג'וקים נתפסים בעיני רובנו (בצדק רב) כחיות בעלות יכולת שרידות גבוהה במיוחד, כך שנהוג לומר שהם ישרדו אפילו פצצות אטום. כאשר הם קטנים, הם מסוגלים להתקיים בסדקים בתוך הארונות שלנו, בקירות, בריהוט ובבוידעם מבלי שנבחין בהם. כאשר אנחנו מבחינים בג'וקים גדולים ובוגרים, בדרך כלל יש מאחוריהם כבר כמות גדולה של צאצאים המחכה להתפרץ. קשה מאוד לאתר אותם ולהשמידם ללא עזרה מקצועית.
 

הדברת ג'וקים ותיקנים – הקם להורגך השכם להורגו

 
גם אם לתיקנים ולג'וקים אין "כוונות רעות" וכל עניינם הוא לדאוג לרווחתם האישית ולקיומם, הרי שהאינטרסים שלהם מנוגדים לשלנו. עקב כך עלינו להקדים תרופה למכה, ולבצע הדברה לפני שהבית שלנו יתמלא בהם .הדברת מזיקים יכולה להתבצע בצורה עצמאית, על ידי ריסוס חומרים שקונים בבתי המרקחת או ברשתות השיווק. אולם למרות המחיר הזול והזמינות הגבוהה של התכשירים הללו, ההמלצה הברורה היא להשתמש בשירותיו של מדביר מקצועי ולא לנסות זאת באופן עצמאי.
 

מדוע להזמין מדביר מקצועי?

 
ראשית כל, מדביר מוסמך יודע את העבודה טוב יותר מכם - בדיוק כשם שרופא שיניים יודע טוב יותר כיצד לעקור שן. השארת העבודה למומחה בתחום תבטיח לכם תוצאות טובות, מהירות ויעילות לאורך זמן.

יתרון נוסף הוא נושא הבטיחות. מדביר חרקים יידע לומר לכם במדויק האם צריך לזרוק אוכל שנמצא במטבח בעת פיזור חומר ההדברה, לכמה זמן יש להרחיק אנשים, ילדים וחיות מחמד מהאזור המרוסס והאם כדאי לשטוף את הרצפה מיד לאחר הטיפול, למשל.

נקודה חשובה נוספת היא ששימוש בשירותיו של מדביר תאפשר לכם להימנע מלהחזיק חומרי הדברה אצלכם בבית. הדבר מונע תרחיש שמדיר שינה מעיניו של כל הורה לילד בגיל שכבר יודע לזחול, שעלול להיחשף לחומרים האלו בטעות ולהיפגע מהם.

 
זקוקים לשירותי הדברת תיקנים וג'וקים מקצועיים? פנו עוד היום למומחים של שבולת שירותי הדברה בע"מ.