שבולת שירותי הדברה בע"מ - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
073-7589319
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדברת תיקן גרמני

 
 
 
3 דקות קריאה
 
 
 
 
הישארו מעודכנים
 
Twitter
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 
 
 
התיקן הגרמני מהווה את אחד מסוגי החרקים המזיקים המטרידים ביותר, מה שגורם לרבים להזמין שירותי הדברה עבורו. גם אתם סובלים ממנו? להלן כל מה שצריך לדעת על הדברת תיקן גרמני.
 
 

מה זה תיקן גרמני? ואיך מזהים אותו?

 
התיקן הגרמני הינו קטן יחסית לעומת סוגי תיקנים אחרים (למשל, התיקן האמריקאי), הצבע שלו חום בהיר עד חום כהה וניתן לשים לב לשני פסים מקבילים שיוצאים מאזור הראש שלו ועד בסיס החזה, היכן שמתחילות הכנפיים הקטנות והבלתי פעילות שלו. מרגע שהוא מצליח למצוא את דרכו אל תוך המבנה הוא מתרבה במהירות, כשבכל 3 שבועות בערך הנקבה מטילה עד כ- 50 ביצים וכך הלאה. מכך ניתן להבין כי חשוב להזמין הדברת תיקן גרמני מהרגע שהוא פולש למתחם שלכם.
 
 
הדברת תיקן גרמני
 
 

האם הוא מסוכן?

 
התיקן הגרמני אינו ערסי ואינו נושך. יחד עם זאת, הוא נחשב למפיץ מחלות מסוכנות ומזהמות בשל החיידקים שהוא נושא, שמקורם בעיקר ממים עומדים ומזונות שנרקבו. בנוסף, בשל חיבתו של התיקן הגרמני להסתתר במקומות סגורים וחשוכים בתוך מבנים ובעיקר בתוך מכשירי חשמל (מתקני מים, תנורים, מיקרוגל וכו'), הרי שהתרבותו בתוך מכשירים אלו יכולה להביא לא רק למפגעים בריאותיים אלא גם לקצרים חשמליים שעלולים לגרום לסכנת חיים בשל התחשמלות ולנזק לרכוש.
 
 

מה מושך את התיקן?

 
התיקן הגרמני נפוץ בעיקר בתעשיית המזון (מפעלים, מחסנים ומרכזים לוגיסטיים של מזון) אך גם במקומות שבהם מגישים אוכל כגון מטבחים תעשייתיים, מסעדות, ברים, שירותי קייטרינג וכמובן גם בבתי מגורים. הוא אינו מגיע מהביוב או מחוץ לבית אלא מתוך קרטונים ישנים, קרטוני פיצה, מגשי ביצים ועוד. אותם הקרטונים נחשבים למקומות המסתור האהובים עליו, שם הוא מתרבה עד להגעתו לתוך מבנה ומשם מוצא את דרכו לתוך מכשירי החשמל, הגומיות של המקרר, סדקי קירות ועוד.
 
 

איך מרחיקים את התיקן הגרמני מהבית?

 
הדברה של תיקנים מחייבת מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר וזאת משום יכולות ההסתתרות של התיקן במקומות שאליהם קשה מאוד להגיע. מסיבה זו חומרי הדברה קונבנציונאליים כמעט ואינם יעילים כנגדו. חברת הדברה מקצועית תבצע את ההדברה בצורה ירוקה תוך שימוש בשלוש אפשרויות:
  • פרומון – חומר ביולוגי שאינו רעיל לאדם אך מושך את התיקן הגרמני אליו. מאחר והוא מפוזר על גבי מדבקה, התיקנים נדבקים על גבה ומורחקים מהמקום.
  • פתיונות ג'ל – חומר רעיל לתיקן הגרמני אך לא באופן מיידי. התיקן סבור כי מדובר במקור מזון, צורך אותו ולוקח חלקים ממנו לתוך מקום המסתור. שם החומר הופך לרעיל ולמעשה מבצע המתה של כל הקן.
  • חומרי הרחקה – בעלי ריחות שגורמים לתיקן הגרמני לאי נוחות, מה שמביא להרחקתו מהבית.
 
 

כמה עולה הדברת תיקן גרמני?

 
המחיר תלוי במספר גורמים כגון גודל השטח שמיועד להדברה וכמובן מקצועיותו של המדביר. ניתן לומר כי טווח המחירים הממוצע הינו 220 עד 450 שקלים ושכל עוד ההדברה מבוצעת כהלכה, המחיר שווה כל שקל.
 
 
 

ממי כדאי להזמין את השירות?

 
הדברת תיקן גרמני כמו גם של מזיקים אחרים, הם בין תחומי התמחותה הרבים של חברת שבולת שירותי הדברה בע"מ. החברה פועלת ברישיון משרד הבריאות, מציעה את כל סוגי ההדברות הקיימים ומשרתת נאמנה אינספור לקוחות פרטיים ומוסדיים כבר קרוב ל- 4 עשורים.

צרו עימנו קשר בטלפון או בדף יצירת הקשר ונשמח להעניק לכם הצעת מחיר ולהעלים את התיקן הגרמני מחייכם!