שבולת שירותי הדברה בע"מ - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
073-7589319
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדברת פרעושים

 
 
 
6 דקות קריאה
 
 
 
 
Twitter
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 
 
 

הדברת פרעושים יעילה

 
פרעושים הם חרקים אשר מציקים מאוד לבני אדם. הפרעושים עלולים להסתתר בכל מקום שהוא חם ומרופד דיו עבורם, ובעיקר בפרווה של חיות מחמד ובעלי חיים אחרים. הפרעושים ניזונים מדם, ולכן מחפשים את קרבתם של יצורים חיים: כלבים, חתולים, חולדות ואפילו בני אדם. הם גורמים לעקיצות מציקות במיוחד לבני אדם ולבעלי חיים, כאשר התוצאה של כך היא גירודים המלווים באדמומיות מרגיזה. מכיוון שהפרעושים עוברים מדמו של פונדקאי אחד לאחר, הם עלולים - במקרים נדירים אמנם - להעביר מחלות מסוימות וטפילים מדם לדם.

בתנאים האלו, חשוב במיוחד לדאוג להדברת פרעושים על ידי חברה מקצועית. הדברת פרעושים היא עסק מורכב באופן יחסי, שעה שקשה להיפטר מהפרעושים בהיעדר ידע מתאים. כאשר כן נדמה שעושים זאת, הם עלולים לחזור פעם אחר פעם.

 
הדברת פרעושים
 
 

הדברת פרעוש - מביצה ועד בוגר

 
השלב הראשון בהדברה של פרעושים, בדומה לבעלי חיים מזיקים אחרים, הוא מיפוי הבעיה עמה מתמודדים. הפרעוש הנפוץ ביותר הוא פרעוש החתול, אשר אמנם נצמד רבות לחתולים אך גורם נזק גם לבני אדם ולבעלי חיים אחרים. הדברה של פרעוש זה ואחרים חייבת להיעשות תוך היכרות עם צורת החיים של הפרעושים. למרות שהפרעושים חיים ומתרבים בעיקר בתוך הפרווה של חיית המחמד, דוגמת כלבים וחתולים, הם אינם מגיעים מ"האוויר".

מחזור החיים של הפרעוש הוא גלגול מלא. לכן גם כאשר מדבירים את הפרעושים שבפרוותן של חיות המחמד, עלולות עדיין להישאר ביצים המחזירות את הפרעושים לפעולה פעם נוספת. נקבות הפרעוש מטילות את הביצים בתוך הפרווה, ומשם הן נושרות ונותרות בסביבתו של בעל החיים. מן הביצים הללו בוקעות רימות, אשר הופכות לגלמים מהם בוקעים פרעושים חדשים: בתחילת הדרך הביצה והזחל אינם ניזונים מהדם, ולכן יתחבאו במקומות בטוחים שונים עד לבגרות. רק בבגרות זקוקים הפרעושים לדם וחוזרים אל פרוותם של בעלי החיים. כתוצאה מכך, אם הביצים או הרימות לא הודברו - הם יחזרו במהירות להיות פרעושים בוגרים ומציקים. אומנם זה יוכל אולי להפסיק את העקיצות לזמן מה,אך שהביצים יבקעו והזחלים יתבגרו, תתחיל הבעיה מחדש, כאילו לא טיפלתם בה מעולם.

במילים אחרות, הדברת פרעושים צריכה להתמקד בכל אחת מצורות החיים של החרק: נגד הביצים, הנושרות מן פרוות בעלי החיים אל הרצפה, נגד הזחלים, הנוטים להסתתר באדמה, בשטיחים, בריפודים וכו', ונגד הבוגרים, הנמצאים בעיקר על גוף קורבנותיהם. כלומר, להדברת פרעושים חכמה דרוש פיתרון משולב: לבעל החיים, לסביבה ולבית.
 

כיצד מבצעים ריסוס יעיל נגד הפרעושים?

 
הדברות פרעושים, על פי הספר, חייבת להתבצע תוך מתן תשומת לב לכל מעגל החיים של החיה – וגם לסביבה ולבית. ההדברות נחלקות לכמה שלבים. השלב הראשון הוא ריסוס והדברה של פרוות בעלי החיים: ריסוס נגד פרעושים כשלעצמו לא יספיק לאורך זמן, אך מהווה נקודת ההתחלה של הטיפול המקיף.

לאחר מכן מתבצע ריסוס יסודי של כל שטח המחיה של חיות המחמד, באמצעות חומרים המשלבים חומרי הדברה עם חומרים אשר מעכבים את הגדילה של הרימות. לבסוף נעשה ניקיון יסודי של כל שטח המחיה של חיות המחמד, כולל שאיבה יסודית, שטיפה מוקפדת וכיבוס של כל בגד או בד שבא במגע עם חיות המחמד. הכביסה נעשית בחום גבוה, ולאחריה יש לתלות את הבגדים לייבוש בשמש.

 

אז.. שלא יעקצו אתכם

 
חברת שיבולת שירותי הדברה בע"מ, הפועלת בתחום מאז 1982, תשמח להרחיק מכם ומחיות המחמד שלכם את הפרעושים. אנשי החברה מחזיקים בידע רחב לגבי מעגל החיים והתכונות של כל מזיק ומזיק, מה שמאפשר להם להתאים אליו את דרך הפתרון הטובה ביותר להשמדתו. החברה מתבססת על חומרי הדברה מתקדמים, עם רעילות נמוכה ככל האפשר לבני האדם המתגוררים במקום ולבעלי החיים עצמם. ההדברות נעשות בפיקוח של אגרונום מוסמך ובהיתר של המשרד להגנת הסביבה.
 
די להתגרד! צרו קשר עם שבולת שירותי הדברה בע"מ להזמנת הדברת פרעושים... ותגידו שלום לגרדת.