שבולת שירותי הדברה בע"מ - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
073-7589319
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדברת מזיקים

 
 
 
 
 
 
Twitter
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 
 
 

הדברת מזיקים ביתיים

 
ביתנו הוא מבצרנו, או נכך לפחות אנו מקווים. אנחנו מוודאים בדרכים שונות ששום מזיק לא ייכנס לביתנו ויפר את שלוות נפשנו ושגרת חיינו. אולם ישנם מזיקים רבים אשר מצליחים לחדור גם לבית הנעול והשמור ביותר – חרקים, רמשים ובעלי חיים אחרים. הם מפחידים, מציקים מאוד בנוכחותם ולעיתים אף עלולים לגרום לנזק.
ישנם עשרות סוגים של מזיקים ביתיים: החל מחרקים קטנים במיוחד (כמו נמלים, טרמיטים, דגי כסף וכן הלאה) ועד למזיקים גדולים במיוחד דוגמת עכברושים, יונים וכדומה. כל סוגי המזיקים הללו מפריעים מאד לחיים בבית, ולכן הדברת מזיקים היא חשובה בכל קנה מידה.
 
הדברת מזיקים בשרון
 
 

כשהאמצעים הביתיים אינם מועילים

 
במרבית המקרים, אמצעי ההדברה הראשון שאנשים משתמשים בו הוא אמצעי להדברה ביתית. ישנם בשוק חומרי הדברה מגוונים, לרבות תרסיסים, נוזלים או טבליות, אשר משמשים להדברה של מזיקים שונים. לצד זה תמצאו בשוק הביתי אמצעים להרחקה של מזיקים כמו מלכודות עכברים, רשתות הגנה לחלונות ועוד. החדשות הרעות הן שישנם מצבים רבים בהם אמצעי ההדברה הביתיים אינם יעילים: כך למשל במקרה של כמות מזיקים גדולה מאד, או במקרה של מזיקים כמו טרמיטים, תולעי עץ וכדומה, אשר דורשים מראש אמצעי הדברה מקצועיים.
 

כך מוצאים את חברת ההדברות הטובה ביותר

 
במקרים רבים יש להזמין חברת הדברת מזיקים, אשר מבצעת הדברות שונות בהתאמה לסוגי המזיקים. חומרי הדברה אשר מיועדים לתיקנים לא יעזרו להרחקה של נמלים, לדוגמה, וחומרים אשר נועדו להרחיק יונים לא ישפיעו כלל על עכברים. רוב הפעולות של הדברת מזיקים הן בצורה של ריסוס חומרים מתאימים, אולם לעיתים ישנן שיטות אחרות דוגמת הנחת רעל במקומות מתאימים (נפוץ בהתמודדות עם עכברים), עישון (בדרך כלל של תולעי עץ) ועוד. הכרחי לוודא שנעשה שימוש בחומרים אשר מיועדים באופן ספציפי לסוג המזיק הקיים בבית.

תחום ההדברות בישראל ובעולם בהחלט משתנה עם הזמן. בעבר הדגש היה על הדברה כימית, אלא ששיטה זו מזיקה לבריאות האדם מכיוון שבסופו של דבר הכימיקלים בהם נעשה שימוש עלולים להגיע למערכת העיכול שלנו. עקב כך אסר בשנים האחרונות המשרד להגנת הסביבה על שימוש בחומרים כימיים, ועודד תחת זאת ריסוס באמצעות חומרים על בסיס צמחי – ריסוס בו דגש מרכזי הוא הוספת אויבים טבעיים למזיקים הנתונים. התוצאה היא שיטות הדברה שהן מזיקות הרבה פחות לסביבה ובעלות רעילות נמוכה במיוחד לאדם. הדברות ירוקות פשוטות פי כמה לביצוע, כאשר הן אינן דורשות עזיבה של הבית למשך יום שלם. בניגוד להדברה הכימית, הדברה על בסיס צמחי מאפשרת לנו לחזור לבית כבר שעות בודדות לאחר הטיפול.

כאשר מזמינים הדברה מקצועית, חשוב לוודא שלחברת ההדברה, או למדביר, ישנן תעודות מתאימות אשר מעניקות לו רישיון לעסוק בהדברה. הצוות של שבולת שירותי הדברה בע"מ כולל מדבירים מוסמכים ובעלי רישיון, בעלי היתר מהמשרד להגנת הסביבה. הדברות המזיקים נעשות בהמשך לכך בפיקוח ובליווי צמוד של אגרונום מוסמך.