שבולת שירותי הדברה בע"מ - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
073-7589319
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדברת טרמיטים

 
 

הדברת טרמיטים: במהירות, ביעילות ובבטיחות

 
כאשר אנחנו מבחינים בתיקן אחד או שניים בבית, זה לא נורא אבל גם לא סוף העולם: אפשר, עם קצת הכוונה, לנסות להסתדר בכוחות עצמנו. כאשר אנחנו מבחינים בטרמיטים ספורים, לעומת זאת, אין מקום להשתהות ולבזמז זמן. הימצאות של טרמיטים בבית או בעסק (וגם בסמוך אליהם) היא צרה צרורה, אפילו אם הם טרם החלו במתקפה.

טרמיטים נחשבים למזיקים קשים במיוחד, הדורשים מאמץ גבוה במיגור הבעיה מהשורש. במצבים אלו יש למהר ולבצע הדברת טרמיטים, לה יש כתובת אחת: שבולת – שירותי הדברה בע"מ.
 
הדברת טרמיטים
 
 

מה זה טרמיטים ואיך מזהים אותם?

 
טרמיטים הם למעשה חרק קטן המצוי בעצים יבשים ומתים, ובמקרים מסוימים גם בקרקע. הטרמיטים נחשבים לחרקים מזיקים ומסוכנים עקב תזונתם: הם ניזונים מעצים, ממשקופים, מדלתות ומשאר פריטי עץ, אותם הם אוכלים מבפנים. למרות שכלפי חוץ לא ניתן לראות זאת, הטרמיטים דואגים לכרסם וליצור הרס עד למצב של קריסה עתידית. אם אתם מבחינים בטרמיט אחד או שניים, זו בדרך כלל עדות לקיומו של קן טרמיטים גדול שעושה את דרכו אליכם.

במובן מסוים, הטרמיטים אינם דומים לאף מזיק אחר. למרות שמזיקים אחרים (דוגמת תיקנים, נמלים או עכברים) פוגעים בתנאים התברואתיים בבית ומעוררים בנו תחושות גועל ובהלה, אף אחד מהם אינו יכול לגרום לנו לנזק כה חמור ובלתי הפיך כמו הטרמיטים.

אל תזניחו! אם לא פועלים במהרה – הטרמיטים עלולים לכלות חלק משמעותי מהרכוש בבית או בעסק והבעיה תיעשה חמורה יותר ככל שהזמן עובר.

 

איך מונעים חדירת טרמיטים לבית?

 
יש כיום צעדים שונים שאפשר לנקוט על מנת לצמצם את הסיכוי להופעת טרמיטים למינימום האפשרי. בזמן הבנייה, רצוי לדרוש מהקבלן שלא ליצור יסודות בנייה מעץ. במקרה של בניית פרגולה, כדאי לשמור על פער של 40 ס"מ בין האלמנט לבין חיבור העץ לקרקע. חשוב ליצור אוורור במקום, ולא לסתום את החורים המופיעים בפריטי העץ השונים באמצעות טחב. הסיבה היא שהטחב עלול רק להאריך את תוחלת החיים של הטרמיטים.
 
 

איך מזהים טרמיטים בבית?

 
  • מצבורים קטנים של חול ליד המשקוף או בפינות הבית, סבירות גבוהה שהטרמיטים כבר נמצאים שם.
  • כנפיים שקופות בכל הבית הן סימן נוסף לביקורם הבלתי רצוי של הטרמיטים.
כאשר ישנם סימנים להופעת הטרמיטים, ולו סימנים קלים, חשוב לפנות בהקדם האפשרי למדביר שיטפל בבעיה ויסייע לכם להשאיר את הטרמיטים הרבה מאחור.
 
הדברה נגד טרמיטים
 

למה לפנות למדביר מקצועי ולא להדביר לבד?

 
הדברה נגד טרמיטים אינה דומה לשירותי הדברה אחרים. ראשית, זו משימה שאי אפשר לבצע באופן עצמאי. כל אחד יכול לקנות חומרי ריסוס להדברה ביתית של נמלים או תיקנים, כמו גם מלכודות עכברים להתמודדות עם עכבר סורר (גם אם במצבים רבים כן חובה לפנות למומחים). כשמדובר בהדברת טרמיטים, מראש אין ברירה אלא להשאיר את העבודה למקצוענים.

הדברות טרמיטים דורשות ידע מקצועי נרחב כדי לאבחן את הבעיה ולטפל בה מן השורש. ההדברה אינה מתבצעת על פני השטח אלא באמצעות קדיחת חורים בפינות נסתרות בבית (במשקופים, ברצפה וכדומה), חורים דרכם יוחדר חומר ההדברה המיוחד. חברת הדברות שמבצעת זאת חייבת להיות מנוסה, מורשית, מקצועית ומיומנת במתן שירותי הדברה לטרמיטים. יש לאתר בעל מקצוע מומחה אשר יציג המלצות בהתאם, כך גם עבודה ורישיון בתוקף. בעל מקצוע שכזה ייתן בוודאי הנחיות מדויקות אשר ליושבי הבית והסביבה.

טיפ חשוב:

העלות ורמת המורכבות של ההדברה משתנות על פי המיקום שאותו יהיה צורך להדביר, ולכן רצוי לתאם פגישה ראשונית במקום המיועד.
 

למה כדאי לפנות לשבולת הדברה?

 
לשבולת שירותי הדברה בע"מ ניסיון מ1982 במתן שירותי הדברת מזיקים מכל סוג, לרבות הדברת טרמיטים.
✔️חברה בארגון המדבירים האמריקאי ונושאת תו תקן ISO 9001
✔️צוות החברה נמנים מדבירים מורשים,מקצועיים ומנוסים.
✔️עושים שימוש אך ורק בחומרי הדברה שאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה.
✔️כל העבודות נעשות בפיקוחו של אגרונום מוסמך.

הבחנתם בטרמיטים בבית או בעסק?
אל תזלזלו - צרו קשר איתנו ונשים סוף לבעיה!
 
 
 
 
 
 
איך נראים טרמיטים?
 
איך טרמיטים הגיעו לבית שלי?
 
 
 
האם טרמיטים מזיקים לבני אדם?
 
מה טרמיטים אוכלים?