שבולת שירותי הדברה בע"מ - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
073-7589319
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדברת דבורים

 
 
 
26.04.2020
 
6 דקות קריאה
 
 
 
 
Twitter
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 
 
 

הדברת דבורים וצרעות: שלא יעקצו אתכם!

 
לדבורים ולצרעות הרבה מאוד תפקידים חשובים בטבע. הדבורים לוקחות חלק בהאבקה של פרחים ומייצרות דבש, בעוד שהצרעות מחסלות חרקים ומזיקים אחרים בגינה. הבעיה היא שגם האדם אינו חסין בפני העקיצות שלהן, או למעשה הנשיכות שלהן על הגוף. חלק מסוגי העוקצים עלולים להביא לנזק בתשתיות הבית והגינה, למשל עץ או הדשא. העקיצות שלהן כואבות מאוד ועלולות ליצור תגובה אלרגית חריפה. אצל חלק מהאנשים הנחשבים לאלרגיים לעקיצות, מדובר בסכנת חיים.

אם מדובר בדבורה או בצרעה אחת המגיעה אלינו, אפשר להתרחק ממנה או לנסות לגרש אותה מהבית. התמונה הופכת למורכבת כאשר אנו מוקפים בדבורים ובצרעות שבחרו להקים כוורת סמוך לבית, או אפילו שוהות במקומות נסתרים בו. הסבירות לקבוצה שכזו היא בהחלט גבוהה מעצם היותן של הדבורים והצרעות יצורים חברתיים, הנוהגים לחיות בלהקות. הפתרון הבטוח ביותר הוא הדברת דבורים וצרעות, אחד השירותים העיקריים המוצעים על ידי חברת שבולת שירותי הדברה בע"מ.

 
הדברת דבורים בהרצליה
 
 

איך מבצעים הדברת דבורים וצרעות?

 
הדברה של דבורים, צרעות ובעלי חיים עוקצים אחרים יכולה להתבצע כיום בכמה וכמה אופנים, כאשר מדביר מקצועי יידע בוודאי להתאים את שיטת ההדברה לסוג המזיקים, לרמת המורכבות של הבעיה ולנסיבות ההיווצרות שלה. שלב מרכזי בדרך להצלחת המשימה במצבים המורכבים הוא איתור של הקן או הכוורת, וביצוע של הדברה ממוקדת שלה. המטרה היא להרחיק מהכוורת את בעלי החיים המעופפים שהפכו אותה לביתם ולמנוע תרחיש בו הם ישובו אל הכוורת לאחר ההרחקה שלהם. המדביר עשוי להחליט להשתמש במלכודות דבק ובפתיונות, שימשכו אליהם את הדבורים.

פעולה חיונית נוספת לפני החזרה לשגרה היא סתימת הסדקים והפתחים המשמשים את הדבורים והצרעות להקים את הכוורות, גם כאן במטרה למנוע הישנות של הבעיה בעתיד.

 

הפתרונות של שבולת – שירותי הדברה בע"מ

 
בחברת שבולת שירותי הדברה בע"מ עוסקים בהדברת מזיקים מכל סוג – ובכלל זה הדברות דבורים וצרעות – כבר למעלה משלושה עשורים. החברה משתמשת בשיטות ובחומרי ההדברה המתקדמים ביותר כיום, תוך דגש על חומרים "ירוקים" הנחשבים לידידותיים לסביבה ובעלי רעילות נמוכה במיוחד עבור האדם ובעלי חייים אחרים. החברה פועלת תחת פיקוחו של אגרונום מוסמך, המלווה את צוות המדבירים המנוסים של החברה, ומחזיקה בכל ההיתרים הנדרשים לפעילותה.