שבולת שירותי הדברה בע"מ - לוגו
 
 
 
 
 
 
 
073-7589319
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך יודעים שיש עכבר בבית?

 
 
 
 
 
 
הישארו מעודכנים
 
Twitter
 
Google my business
 
Facebook
 
 
 
 
 
עכברים הם בעיה תברואתית וגם מזיקה לרכוש שחובה להדביר ולטפל בה בהקדם. בדרך כלל זה מצביע על בעיות תשתית שיש במבנה שגם בהן צריך לטפל כדי למנוע חדירת מזיקים נוספים ולכן יש לערוך בדיקה מקיפה כשזה קורה ולהיעזר גם בשירות נוסף מלבד הדברה ואיתור המכרסמים.
 
 

מהם הסימנים שיש עכבר בבית?

 
קל יותר לזהות את כל הסימנים בדיעבד, אם זאת פעם ראשונה שזה קורה לכם, מרגע שמבינים שיש עכבר בבית, אבל בדרך כלל מצליחים לזהות זאת לראשונה רק אם רואים אותם פיזית.

עכברים משאירים סימנים בכל מקום בדיוק כמו כל בעלי החיים וזה ניכר לעין:
גללים- הגללים של העכברים מרוכזים בערמות קטנות, בגודל של גרגרי אורז ובצבע שחור.
תוכלו לזהות גם אם זה קרה ממש ביממה האחרונה אם הגללים טריים ולא יבשים.
רעשי הליכה לאורך הקירות- שומעים אותם מצוין בלילות כשאף אחד אחר לא זז והם מחפשים רהיטים ופריטים קשים כדי לכרסם ולחדד את השיניים שלהם.
סימני כרסום - רהיטים מכורסמים, כבלים או כל חפץ אחר שהם מגיעים אליו בקלות.
התנהגות שונה של חיית המחמד – חתולים וכלבים הופכים להיות יותר ערניים ודרוכים כשהם מריחים ריח של עכבר.
 
 
איך יודעים שיש עכבר בבית
 
 

מה מושך עכברים לבית שלכם?

 
יש מי שטוען שזה משום שפלשנו לשטחי המחיה שלהם בטבע ולכן ככל שיש יותר בתים הם חודרים אליהם כדי לקנן ולחפש מזון. יש גם מי שטוען שהם דווקא חוששים מבני אדם ורק כי הייתה פרצה כלשהי, מביוב, או דרך סדקים כלשהם, חלונות ודלתות שהושארו פתוחות, צנרת וכבלים מבחוץ שהובילו למרתף או לגג שלכם ומשם הם החליקו פנימה. יש מקומות רבים שדרכם הם יכולים לחדור, במיוחד אם אין סגירה הרמטית של הבית. מכל מקום, דבר אחד בטוח והוא שלא תמיד הלכלוך מושך אותם, במיוחד אם הוא לא משמש מזון. הם אוהבים מקומות סגורים, חשוכים ומרוחקים שמהם קל להם להגיע למאגרי מזון. כך שארונות ומחסנים, ארגזים סגורים ופינות שלא מזיזים מהן שום דבר הם מקומות אידיאליים למסתור.
 
 

אז איך יודעים אם יש עכבר בבית?

 
מפגש פנים אל פנים עם עכבר יכול לקרות בלילה, בשעה שבה אין כמעט תזוזה בבית והעכברים מרגישים בטוח לצאת לחפש מזון או לכרסם כדי לחדד את השיניים שלהם. אם אתם יוצאים מהחדר ורואים אותם מטפסים על הקירות או על הרהיטים כדי לחפש מזון זה סימן שהצליחו להסתתר מפניכם ולקנן במקום נסתר, כמו שהם אוהבים. אם זה קורה במהלך היום זה סימן שיש כבר יותר מעכבר אחד והם כבר מתמצאים היטב בבית כדי למצוא את המקומות שבהם יש מזון וקל להסתתר, ופשוט תפסתם אותם בדרך לשם לאחר כמה שעות שקט בהן אף אחד לא זז בבית והם יכלו לנוע. קורה שגם שומעים אותם נעים ונתקלים בחפצים שונים ומזיזים אותם ואז ברור לכם שזה הרבה יותר ממקקים שמתרוצצים בשקית האשפה.
 
 

מה עושים כשיש עכבר בבית?

 
יש שני דברים חשובים שחובה לעשות לפני שתיגרם בעיה תברואתית שפוגעת בבריאות, במיוחד אם יש ילדים ותינוקות ואנשים עם מערכת חיסונית חלשה כמו קשישים – חובה לאתר את כל מקומות המסתור שלהם ולהדביר בצורה מקצועית ויסודית את הבית.

מדבירים מחפשים את העכברים במקומות הנכונים ויודעים לטפל בהם בשלל אמצעים. השאלה האם עכברים חוזרים תלויה גם בכשלים שמצאתם ושבגללם העכברים חדרו. בדרך כלל המדביר יסביר לכם איפה כדאי לחסום פתחים שמשמשים אותם ולא שמתם לב אליהם. עכברים לא אמורים לחזור למקום שכבר טופל אבל בוודאי אם לא תהיה הדברת עכברים גם בחוץ יש סיכון מסוים שהבעיה תחזור.