הדברת זבובים


סובלים ממכת זבובים בגינה או בבית? הדברת זבובים תעזור לכם להפטר מהם בקלות וביעילות!


 הדברת זבובים
קל לזלזל בזבוב כמזיק – הוא הרי אינו עוקץ כיתושים וכפרעושים, אינו מגעיל כתיקן או גורם נזקים ניכרים לבית כמו טרמיטים. אולם ריבוי זבובים הוא מטרד של ממש, במיוחד בשל הקשר ההדוק בין חיה זו לבעיות מעיים. כל מה שרציתם לדעת אודות הדברת זבובים, מפי שבולת שירותי הדברה בע"מ.
המטרה העיקרית מאחורי ביצוע הדברת זבובים אינה בשל זמזומם הטורדני והצקותיהם במעופם סביבנו – אלו כמובן מפריעים ומטרידים אותנו, אך לבעל חיים זה יש השפעה שלילית יותר על חיינו שפחות נראית לעין על פני השטח. להדברת זבובים ישנה משמעות חשובה בהרבה, הנוגעת לבריאותנו ולתנאי היגיינה השוררים במקום בו הדברות מסוג זה מתבצעת.
 
 

מדוע כל כך חשוב לבצע הדברת זבובים?

כפי שכל אחד מאיתנו יכול לראות, בעל חיים זה נמשך למזוננו. הוא נוהג לחוג במטבח, להתיישב על פריטי מזון שונים ואף על צלחותינו בשעת הסעודה, וכן על שאריות מזון המוטלות בכיור. אך אין אלו המקומות היחידים בהם הוא נוחת – חרק מעופף זה נמשך גם לביוב, לפסולת, לגללים ולצואה. למעשה, את שלביו הראשונים במחזור החיים, כביצה וכרימה, הוא מבלה בדרך כלל בביוב, באשפה ובצואה.
 
 
הדברת זבובים הינה הכרח מכיוון שבמעופו המזגזג בין המזון שלנו לבין מקורות מזוהמים הזבוב מעביר גורמי מחלות שונים היישר לאוכל שלנו. לא בצעתם הדברת זבובים למרות ריבויים במקום? היכונו לעלייה במקרי מחלות המעיים.
 
הדברת זבובים חשובה במיוחד במקומות כמו מטבחים מסחריים, מסעדות, מפעלים, בתי מלון, ענף החקלאות וכן הלאה, שכן במקומות אלו שמירת ההיגיינה חשובה במיוחד, וכן ישנם תנאים פוטנציאליים להתפתחות בעיית זבובים חמורה במידה ויש מפגעים תברואתיים במקום שאינם מטופלים כראוי.
 

מה לעשות? הדברת זבובים!

 
ישנן שיטות שונות לטיפול בנגע הזבובים המעופפים, מהדברה כימית, ריסוס וערפול ועד פיתיונות ומלכודות. עם זאת, כדאי שהמדביר יטפל לא רק בבוגרים אלא גם ברימות הנסתרות מהעין, על מנת שאלו לא יגדלו לבוגרים והבעיה תשוב ותחזור על עצמה. לשם כך יש למצוא היכן מסתתרות הרימות, ולטפל בהן בחומרי הדברה מיוחדים המיועדים עבורן.
 
זכרו: טיפול ברימות הוא הצעד החשוב ביותר בביצוע הדברת זבובים – הוא חותך באיבו את מעגל החיים של חרק זה, ומונע את צמיחת הדור הבא.
 
כדי למנוע את חזרתם של הזבובים כדאי גם בתום ביצוע הדברת זבובים להקפיד על ההיגיינה והתברואה במקום: לא להשאיר מצבורי אשפה פתוחים, לכסות את המזון, לא להשאיר שאריות בכיור וכן הלאה. בבתים פרטיים מומלץ גם להתקין רשתות על החלונות, המצמצמות למינימום את אפשרויות כניסתם לפנים הבית.
 

שבולת שירותי הדברות בע"מ – פתרונות טובים להדברת זבובים.


| הדברת זבובים || הרחקת זבובית || ריסוס נגד זבובים || ריבוי זבובים || זבובים |
  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
  • הוסף ציוץ בטויטר
התיקנים (ג'וקים) השתלטו על ביתכם? הדברת תיקנים- השיטה הבטוחה והיעילה

לרבים מאיתנו מראה של ג'וק ברחבי הבית מעורר צמרמורת ותחושת גועל. התיקנים לרוב  גדולים ומרתיעים משאר החרקים הזוחלים בעיקר בשל גודלם וגם בשל העובדה כי חלקם מעופפים ומסבים אי נוחות רבה מאוד בעת שהותם בבית.
הדברת ג'וקים- החשיבות

התיקנים נוטים להתרבות דרך מוצרי מזון או להגיע לבית דרך הביוב (צנרת הניקוזים). מעבר למראה הלא נעים שלהם ולתחושת הפחד והגועל שהם מעוררים ישנן סיבות מרכזיות שבגינן רצוי להדביר תיקנים. רבים לא יודעים, אך תיקנים מביאים עמם מחלות רבות ותגובות אלרגיות. הם יכולים לעורר נזלת, אסטמה ודלקות שונות ובשל עובדה זו הדברת תיקנים היא הכרחית על מנת לשמור על בריאות הדיירים בבית.
 
שבולת הדברות: מומחים בהדברת תיקנים - ג'וקים

אמצעי זהירות- לפני ואחרי

לאחר ההדברה: לאחר הדברת ג'וקים כדאי לנקוט במספר אמצעי בטיחות. מינון החומרים הכימיים של ההדברה הוא נמוך ופוגע בתיקנים ולא בבני אדם, אך מומלץ להקפיד על הוצאת מזון וכלי אוכל מחדר המטבח בעת ההדברה וכמו כן אם ישנם ילדים בבית רצוי להרחיק את כל הצעצועים שהם משחקים איתם במקום מוגן. ילדים רבים נוטים להכניס צעצועים לפה ורצוי להקפיד על הרחקתם מאיזור ההדברה.
 
לפני שתצטרכו הדברה- להקדים תרופה למכה: בכדי להמנע מהצורך בהדברת תיקנים כדאי לנקוט במס' צעדי מנע- תחילה, כדאי לנקות היטב שאריות מזון, לסגור בקופסאות הרמטיות את המאכלים השונים ולאחסן אותם במקום קריר ומוגן. כמו כן להקפיד לא להשאיר מים עומדים באיזור הבית ולסגור פתחי ניקוז כמו בכיורים ובאמבטיה באמצעות מסננת. פעולה זו תחסום את הגישה העיקרית של הג'וקים לבית.
 


 
נקסט מדיה, קידום ובניית אתרים